PRELUARE CABINETE STOMATOLOGIE- FRANTA- cumparare

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cabinet 1 scaun- LOCATIE: LA O DISTANTA MICA DE PARIS

Este situat intr-un oras mare (populatie peste 100.000 locuitori in zona centrala a Frantei).

In locatia respectiva exista 2 medici, din care unul se pensioneaza la sfarsitul lui mai 2016. Acesta practica stomatologie generala, iar colegul dansului este axat mai mult pe chirurgie (implantologie si parodontologie).

-scaun: ADEC

-radiologie Trophy in cabinet

-colegul sau are si radiologie 2D si 3D, deci se pot efectua radiologii de orice tip in locatia respectiva

-asistenta va ramana daca doctorul ce va prelua cabinetul va dori acest lucru

-secretara la comun

CA 2012: 228.715 Profit: 75.000 euro

CA 2013: 198.000 ¨Profit: 42.000 euro

CA 2014: 225.000 Profit: 55.600 euro

Aceste cifre sunt aferente unui program de 4 zile/saptamana lucrate+ perioada de cateva saptamani saptamani de concediu.

PRET CABINET: 60.000 euro (fara pereti)

Chirie: 854 euro

CABINETE 2 SCAUNE- SEMIRURAL- ZONA CENTRALA A FRANTEI

-medicul urmeaza sa iasa la pensie in decembrie 2015

-oras aprox. 60.000 locuitori si 57 dentisti

-pret cabinet: 85.000 euro (fara pereti)

-chirie: 1350 euro
-CA medie: 380.000 euro
-cabinetul este dotat cu radiologie PANORAMICA

Contact: oana.visan@activrecruitment.ro

CERINTE

-limba franceza nivel mediu

-certificatul de conformitate obtinut sau in curs de obtinere (solicitarea trimisa deja)

-o minima experienta profesionala

-deschidere spre preluare cabinet ca urmare a unei scurte perioade de colaborare

BENEFICII OFERITE

Suport in :
-pregatirea actelor necesare acreditarii- pe teritoriul Frantei- veti primi de la agentie lista documentelor necesare
- in Franta veti primi suport in procesul de gasire a unei locuinte precum si sprijin in procesul de obtinere acte necesare practicarii profesiei de stomatolog in Franta
- Veti primi suport in accesarea creditului necesar preluarii cabinetului; o persoana desemnata a unei agentii franceze se va deplasa impreuna cu dumneavoastra atat pentru a vizita cabinetul cat si pentru a va oferi sprijin in scopul finalizarii rapide a tuturor etapelor necesare.

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!