Posturi vacante URGENTE in FRANTA, GERMANIA, IRLANDA: Medic Specialist Oftalmolog, Medic Specialist Anestezist, Medic Chirurg Vascular, Medic Medicina Muncii, Medic de Familie, Medic Pneumolog, Medic Radiologie, Medic Cardiolog, Asistente Medicale

MBSP Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Consultatii de specialitate si diagnosticare a pacientilor;
- Prescrierea tratamentelor, întocmirea retetelor si identificarea necesitatii de spitalizare;
- Întocmirea formularelor de internare pentru pacientii care necesita masuri speciale de îngrijire;
- Monitorizarea permanenta a pacientilor, supervizarea administrarii tratamentelor prescrise;
- Completarea si actualizarea permanenta a fisei de observatie privind starea de sanatate a pacientilor;
- Informarea pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Informarea continua privind cele mai noi si eficiente metode de diagnostic si tratament din domeniu.
- Participarea la rapoartele de garda, la sedinte, consfatuiri sau congrese de specialitate.
- Răspunde de coordonarea activităţii cabinetului medical;
- Răspunde de actele pe care le întreprinde şi de deciziile luate, conform pregătirii şi în limitele competenţei profesionale;
- Să respecte reglementările în vigoare privind prevenirea, controlul şi combaterea infecţiilor nosocomiale;
- Răspunde de calitatea serviciilor oferite ;
- Respectă confidenţialitatea informaţiilor de la locul de muncă în ceea ce priveşte: pacienţii, salariile etc;
- Reactualizarea permanentă a cunoştinţelor profesionale prin studiu individual şi educaţie medicală continuă;
- Respectă codul de etică al medicului;
- Respectă şi apără drepturile pacientului;
- Respectă regulamentul de ordine interioară.

CERINTE

Atributii candidat:

- Candidatii pot fi rezidenti din anul 3
- Să se prezinte la locul de muncă la orele stabilite pentru începerea activităţii;
- Să aibă o ţinută îngrijită, comportament şi limbaj civilizat faţã de pacienţi;
- Să manifeste solicitudine şi amabilitate faţă de pacienţi;
- Să respecte intimitatea pacienţilor ;
- Să asigure primul ajutor în urgenţe medicale;
- Serviciile medicale vor fi acordate în mod nediscriminatoriu.

Calificari necesare pentru ocuparea postului:

Parcurgerea unei forme de învăţământ de specialitate recunoscută de lege (facultate de medicină, examen de obţinere a titlului de medic specialist).

Cerinte candidat:

- Studii superioare de medicina
- Atitudine pozitiva si concilianta în relatiile cu pacientii si colegii;
- Excelente abilitati de relationare interpersonala, orientare catre pacient.
- Fara antecedente penale (se cere cazier judiciar);
- Clinic sanatos;
- Sociabilitate, rabdare, maleabilitate, adaptabilitate;
- Cunostinte de limba franceza, germana sau engleza la nivel mediu/conversational;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

Clientii nostri sunt furnizori de servicii medicale (spitale publice si clinici private) in tari ca FRANTA, GERMANIA, IRLANDA

- Salariu intre 5000-6000 euro
- Cazare asigurata de angajator de la data inceperii contractului de munca;
- Decontare bilet avion
- Contract pe o perioada minima de 12 luni;
- Posibilitatea de a va aduce si familia

Responsabilitati MBSP:

- Mediere pentru obtinerea unui contract de munca legal
- Consultanta in realizarea CV-ului , pregatire pentru interviul de angajare;
- Organizarea interviurilor de recrutare si angajare;
- Informarea si verificarea documentelor necesare pentru angajare;
- Sustinerea sesiunii de orientare inainte de plecare;
- Organizarea itinerariului pana la locul de munca;
- Consultanta pe toata perioada contractului de munca;
- Consultanta in vederea reintregirii familiei;

Posturi vacante URGENTE:

Medic Specialist Oftalmolog
Medic Specialist Anestezist
Medic Chirurg Vascular
Medic Medicina Muncii
Medic de Familie
Medic Pneumolog
Medic Radiologie
Medic Cardiolog
Asistente Medicale

Posturi vacante/Specialty Candidates number:

Family Doctors 130
Internal Medicine Doctors 120
Cardiologists 20
Nephrologists 5
Diabetologists 5
Oncologists 5
Hemtologists 5
Reumatologists 5
Anesthetists 20
Psychiatrists 20
Gynecologists 5
Vascular Surgery Specialists 5
Thoracic Surgeons 5
Pathologists 5
Pediatrists 5
Gastroenterologists 20
Medical assistents 70
Cardio technical 3

MBSP is a company specialized in organizational and personal development programs, that offers training, coaching, organizational assessment, recruitment, consulting in accessing structural funds, image consulting, political marketing, events organizing, sales force outsourcing services.