Post de MEDICINA MUNCII in FRANTA (aproape de Orléans)

P&P CONSEIL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- candidatul va integra o echipa pluridisciplinara formata dintr-un asistent social, un medic specialist in medicina muncii, directorul de la resurse umane si un psiholog.

- candidatul va asigura supravegherea medicala a agentilor (vizite medicale, evaluari ale aptitudinilor la locul de munca, colectarea de informatii, depistarea patologiilor)

- candidatul va supraveghea personalul din posturi de risc si in situatii speciale

- candidatul va indruma administratia si personalul in ceea ce priveste conditiile de munca

- candidatul va asigura misiunile din mediul profesional (va evalua nevoile agentilor etc.)

– aproximativ 500 agenti

CERINTE

- diploma de specialitate in medicina muncii
- inscriptibil la ordinul medicilor din Franta
- cunostinte avansate de limba franceza

BENEFICII OFERITE

- 40 zile de concediu anual
- avantaje din partea comitetului (vacante, cecuri pentru cinema, calatorii etc.)
- vehicul pus la dispozitie pentru deplasari in cadrul orasului si in afara lui

P&P Conseil este o societate de consultanta si recrutare medicala, cu sediul in Paris