OFERTE DE MUNCA PENTRU MEDICI IN FRANTA

P&P CONSEIL

Job expirat

RESPONSABILITATI

P&P CONSEIL este din 2009 o agenție specializată în recrutarea personalului medical pentru posturi din Franța. Oferim locuri de muncă în spitale publice, clinici și instituții private dar și alte organisme ale mediului privat pentru medicina muncii.

Oferim asistență candidaților pe parcursul întregului proces de recrutare, incluzând demersurile administrative pentru înscrierea la Colegiul Medicilor din Franța.
Serviciile noastre sunt complet gratuite pentru candidați.
În acest moment căutăm medici specialiști în:

 ANESTEZIE
 CARDIOLOGIE
 MEDICINĂ INTERNĂ
 GERIATRIE
 OBS. ȘI GINECOLOGIE
 MEDICINA MUNCII

 MEDICINA GENERALĂ
 OFTALMOLOGIE
 PEDIATRIE
 PNEUMOLOGIE
 PSIHIATRIE
 RADIOLOGIE

CERINTE

Condiții pentru a candida:

 Diplomă obținută în Medicină și diplomă de specialitate.
 Certificat în conformitate cu directiva europeană de medicină generală și de specialitate (CE 2005/36/CE).
 Certificat de good standing.
 Un nivel mediu sau avansat de limbă franceză.

P&P Conseil este o societate de consultanta si recrutare medicala, cu sediul in Paris