Montator naval aluminiu

SC Aria Public SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru un renumit santier naval din FRANTA cautam montatori navali.

Perioada contractului - Minim 6 luni /până la 24 luni
Salariul - 1800E net/ lună
Cazare - oferita de angajator
Data incepere activitate 15 mai 2016

Responsabilitati:

-realizarea ansamblelor si lucrarilor metalice prin ansamblare;
-reparatia lucrarilor deja realizate (renovare de nave).
- citire si interpretare plan
- trasarea reperelor punctelor de fixare,
- sa asigure montarea elementului care trebuie fixat,

CERINTE

Activitati principale

-se inlatura bavura cu ajutorul unui slefuitor cu aer comprimat;
-se efectueaza montarea intariturilor;
-se efectueaza puncte de fixare (apoi trimiterea la sudare).

Montare pe masa:
-pregatirea mesei pentru montare;
-punctarea pieselor folosind scripeti si cricuri (punctare fie cu procedeul MIG fie cu procedeul Arc, in fuctie de material).
-ansamblarea blocurilor inferioare, a peretilor si a puntii;
-scurtarea pieselor (reducerea supralungimilor) cu ajutorul unei torte de sudare;
-utilizarea laserului si a telescopului optic ca mijloc de control al nivelului.

Cerinţe job
- eliminarea murdăriei" folosind polizorul de aer,
-Engleză sau franceză conversațional (1 din 3 ar trebui să vorbească de conversație franceză)
-folosirea arzatorulu de sudura;
-abilitatea de lucru in conditii si pozitii aparte (in apropierea vidului, munca la inaltime);
-cunoasterea diferitelor materiale si a specificatilor lor;
-cunoasterea si respectarea riguroasa a normelor de securitate;
-utilizarea utilajelor de ridicare (pod rulant);
-abilitati de munca in echipa;
-cunoasterea limbii franceze la nivel conversational;
-obligatoriu diploma sau calificare in domeniu (confectioner structuri metalice/lacatus constructii metalice/lacatus naval/lacatus-montator).

BENEFICII OFERITE

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate