Montator/Lacatus Naval Franta

SC Aria Public SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie din FRANTA/Cherbourg, care activeaza in domeniul naval, se cauta montatori in aluminiu. Se va lucra atat la bordul navelor, cat si in atelier.
CONDITII SALARIALE:
1750 euro (la 37h/saptamana, posibile ore suplimentare) + 8.52 euro/zi (numai daca se va lucra in schimburi).
Exista posibilitatea sa unei platiti in avans (70% din salariu pe o saptamana), iar la finalul lunii se face regularizarea.
Data de stat: 04.05.2015
Perioada contractuala: 04.05.2015 - 11.09.2015 (cu posibilitate de prelungire)

CERINTE

-inlaturarea bavurei cu ajutorul unui slefuitor cu aer comprimat
-construirea navei
-asamblarea tablei
-puncatrea materialelor prin sudura pentru fixarea acestora
-trebuie sa lucreze in toate pozitiile
-vor lucra cu echipemente de ridicat
-materialul cu care vor lucra este aluminiu
-vor lucra in conformitate cu planul tehnic
-folosirea laserelor si telescoapelor optice

BENEFICII OFERITE

-citirea si interpretarea unui plan;
-trasarea reperelor punctelor de fixare;
-sa asigure montarea elementului care trebuie fixat;
-utilizarea de utilaje potrivite (slefuitoare cu aer comprimat, ac de trasare, laser si telescop optic);
-efectuarea sudarii in puncte
-abilitatea de lucru in conditii si pozitii aparte (in apropierea vidului, munca la inaltime);
-cunoasterea diferitelor materiale si a specificatilor lor;
-cunoasterea si respectarea riguroasa a normelor de securitate;
-utilizarea utilajelor de ridicare (pod rulant);
-detinerea obligatorie unei autorizatii de pod rulant;
-abilitati de munca in echipa;
-cunoasterea limbii franceze la nivel conversational;
-detinerea diplomei de calificare in domeniu (montator).
Limbă străină: Franceză: Mediu;
Alte informații:
Alte informaţii
Venit: 1750 Euro net/luna, 37 ore/saptamana
-se ofera suport in gasirea cazarii
NU PERCEPEM TAXE SI COMISIOANE!

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate