Montator / Lacatus naval

Tjobs SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul din clientii nostri din Franta suntem in cautare de lacatus/montator naval.

Responsabilitati:
-realizarea ansamblelor si lucrarilor metalice prin ansamblare;
-reparatia lucrarilor deja realizate (renovare de nave).

Activitati principale
Pre-fabricare:
-se inlatura bavura cu ajutorul unui slefuitor cu aer comprimat;
-se efectueaza montarea intariturilor;
-se efectueaza puncte de fixare (apoi trimiterea la sudare).
Montare pe masa:
-pregatirea mesei pentru montare;
-punctarea pieselor folosind scripeti si cricuri.
Montarea pe calajele chilei (in doc uscat):
-ansamblarea blocurilor inferioare, a peretilor si a puntii;
-scurtarea pieselor (reducerea supralungimilor) cu ajutorul unei torte de sudare;
-utilizarea laserului si a telescopului optic ca mijloc de control al nivelului.

CERINTE

-citirea si interpretarea unui plan;
-trasarea reperelor punctelor de fixare;
-sa asigure montarea elementului care trebuie fixat;
-utilizarea de utilaje potrivite (slefuitoare cu aer comprimat, ac de trasare, laser si telescop optic);
-folosirea arzatorulu de sudura;
-abilitatea de lucru in conditii si pozitii aparte (in apropierea vidului, munca la inaltime);
-cunoasterea diferitelor materiale si a specificatilor lor;
-cunoasterea si respectarea riguroasa a normelor de securitate;
-utilizarea utilajelor de ridicare (pod rulant);
-abilitati de munca in echipa;
-cunoasterea limbii franceze la nivel conversational;
-obligatoriu diploma sau calificare in domeniu (confectioner structuri metalice/lacatus constructii metalice/lacatus naval/lacatus-montator).

Alte informaţii
Echipa de montare lucreaza in principal in atelierul coca navei dar anumite persoane pot fi nevoite sa lucreze in atelierul de echipamente pentru a efectua modificari.
Materialul cu care se lucreaza este otel.

NU PERCEPEM TAXE SI COMISIOANE!

BENEFICII OFERITE

- cazarea si transportul sunt asigurate.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.