Medici Specialisti/Medicina de familie/Pneumologie/Pédiatrie

P&P CONSEIL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cabinetul de recrutare medicala P&P Conseil, cu sediul la Paris, va propune mai multe posturi de Medici Specialistiin Medicina de familie/Pneumologie/Pédiatrie

Post 1 : Spital Public, sectia Pediatrie, in regiunea PACA
Numar de paturi in spital : 260
- 13 paturi in sectiune, serviciu compus din 3 medici pediatrii, maternitate, 400 nasteri pe an, garzi la domiciliu

Informatii suplimentare despre post : http://www.pnp-conseil.com/annonces-medicales/offre-199-poste-de-pediatre-en-region-paca/

Post 2: Spital Public, sectia Medicina de Familie, in Ile-de-France (zona pariziana) : medicina preventiva, riscuri psihosociale, echipa pluridisciplinara

Informatii suplimentare despre post : http://www.pnp-conseil.com/annonces-medicales/offre-396-poste-medecin-du-travail-en-ile-france-region-parisienne/

Post 3 : Spital Public, sectia Medicina Muncii, Regiunea Centru (aproape Orléans) : echipa pluridisciplinara, realizarea supravegherii medicale ale agentilor, informarea agentilor asupra conditiilor de munca, asigurarea misiunilor asupra mediului de munca, masina de serviciu pentru deplasari ocazionale

Informatii suplimentare despre post : www.pnp-consaeil.com/annonces-medicales/offre-309-poste-de-medecin-du-travail-dans-la-region-centre-proche-dorleans/

Post 4 : Spital Public, sectia Pnemologie, in Bretania : aproximativ 30 de paturi

Informatii suplimentare despre post : http://www.pnp-conseil.com/annonces-medicales/offre-606-poste-de-pneumologue-en-bretagne/

CERINTE

- Diploma de specialitate in Medicina de familie / Medicina de Specialitate obtinuta intr-o tara din Uniunea Europeana
- Experienta spitaliceasca
- Inscris sau inscriptibil in Ordinul Medicilor din Franta
- Nivel bun al limbii franceze (mediu-avansat)

BENEFICII OFERITE

• pregatim impreuna Cv-ul dumneavoastra si interviul de angajare
• va oferim sprijin financiar pentru transport si cazare, pe perioada interviului
• negociem pentru dumneavoastra cel mai bune conditii de munca
• ve ghidam in demersurile administrative
• va ajutam la integrarea in spital si pe teritoriul Frantei

In plus serviciile noastre sunt gratuite pentru candidati!

P&P Conseil este o societate de consultanta si recrutare medicala, cu sediul in Paris
+33 (0) 1 40 47 92 88
E-mail : contact@pnp-conseil.com
Site : http://www.pnp-conseil.com/