MEDICI DE FAMILIE IN FRANTA - sistem LIBERAL –

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

MEDICI DE FAMILIE IN FRANTA
- sistem LIBERAL –

DESCRIERE:

Activitate in liberal in cabinet individual, administrarea unei clientele existente, relationare cu organismele competente. Activitate de medic de familie (consultatii, retete, trimitere specialist, etc)
Postul este situat la aproximativ 30 km de Angoulême, in centrul Frantei.

CERINTE

Cerinte
- Diploma de Medicina generala
-Diploma de specialitate Medicina de familie
-NIVEL AVANSAT DE LIMBA FRANCEZA SI CUNOASTEREA TERMINOLOGIEI MEDICALE IN LIMBA FRANCEZA
-EXPERIENTA IN SPECIALITATE ESTE NECESARA
-Certificate de conformitate de la Ministerul Sanatatii din Romania
-Motivatie de a lucra in Franta si de a se integra in viata unei comunitati

BENEFICII OFERITE

OFERTA :
- Cabinet medical pus la dispozitie de primarie
- Locuinta asigurata de catre primarie (gratuitate la chirie 1 an de zile)
- Formare profesionala asistata(sub coordonarea unui medic generalist)
- Remuneratie in functie de numarul de clienti si de natura consultatiilor efectuate (un medic generalist in Franta cistiga cel putin intre 5000 € si 10 000 net/luna)
- Exista posibilitatea suplimentarii tarifelor consultatiilor, stabilite de obicei prin conventia cu Casa de Asigurari de Sanatate (« dépassement d’honoraires »)
- Echipament medical asigurat GRATUIT
- Asistenta din partea Primariei locale in demersurile administrative

Oferim consultanta si sprijin in:
-Detalii clare despre oferta/regiune
-Ajutor la negocierea cu angajatorul
-Asistenta pe intreaga perioada a inscrierii la Colegiul Medicilor din Franta Capacitate de adaptare, flexibilitate, sociabilitate

Interesat?

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.