MEDICI DE FAMILIE IN FRANTA, BELGIA, UK, GERMANIA, AUSTRIA, SUEDIA, DANEMARCA

BRAINS CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

MEDICI SPECIALISTI – MEDICINA DE FAMILIE

Cerinte:
1. - Diploma de medic specialist Medicina de Familie emisa de o institutie de invatamant din UE
2. Cunoștințe de limba străina:
FRANRA, BELGIA - Limba franceza - nivel mediu-avansat (B1 – B2) - pentru Franta si Belgia (B1-B2) - nu este necesar un certificat de limba
GERMANIA: Limba germana - nivel mediu-avansat (B2) - dovedit  de un certificat de limba
AUSTRIA: Limba germana - nivel mediu-avansat (B1-B2) , nu este necesar un Certificat, dar se va sustine un examen cu reprezentantii Colegiului Medicilor din Austria, la Viena;
UK - Limba elngleza nivel C1-C2 pentru a putea profesa in UK - nivel dovedit prin certificatul IELTS sau OET
SUEDIA – initial Limba elngleza nivel mediu, apoi se face un curs de limba suedeza timp de 5 luni în Budapesta sau Barcelona, oferit gratuit de către Angajator
DANEMARCA – initial Limba elngleza nivel mediu, apoi se face un curs de limba daneza timp de 5 luni în Budapesta sau Barcelona, oferit gratuit de către Angajator
3. Certificat de Conformitate eliberat de Ministerul Sănătății din Romania

CERINTE

Tipul spitalului / clinicii:
FRANRA, BELGIA – cabinete medicale private (în sistem angajat sau liberal), spitale de stat
GERMANIA: cabinete medicale, centre medicale de stat sau private
AUSTRIA: spitale de stat sau private
UK – spitale de stat – NHS trusts
SUEDIA – spitale de stat, cabinete medicale, centre medicale
DANEMARCA - spitale de stat, cabinete medicale, centre medicale

BENEFICII OFERITE

Beneficii
Pachet salarial competitiv
In functie de locatie se ofera si  un pachet de relocare
FRANRA, BELGIA – în sistem salariat, initial 3900 EUR Net/luna + gărzi; În sistem liberal - oferte de pana la 10,000 EUR/luna
GERMANIA: de la 5500 EUR brut / luna + garzi
AUSTRIA: 70,000 – 80,000 EUR brut/an
UK – program spewcial pentru GP’s în NHS England, Contract – minim 3 ani, initial bursa 3 luni 3000 Lire NET/luna, apoi 3-6 luni 3500 Lire net/luna. După primele 9 luni – 72,00 Lire/an. Se ofera ajutor de relocare pentru medici și familie de pana la 9500 Lire.
SUEDIA – 4000 Eur net/luna + garzi
DANEMARCA – incepand cu 104,000 Eur brut/an + garzi. Se ofera pachet de relocare.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!
Urmariti ofertele noastre si pe paginile de Facebook: Brains Consulting sau Medici Strainatate.
Asteptam CV-ul dumneavoastra in limba franceza / germana / engleza – vă rugăm sa precizati pentru ce țara doriți sa aplicați.
la adresa de email: cv@brainsconsulting.ro
Pt informatii suplimentare – 0733733411, 0733733511

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.