Medic specialist Cardiologie

Moving People

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile se vor discuta cu fiecare candidat in parte, in functie de proiectul ales pentru continuarea carierei.

CERINTE

Suntem in cautarea unor medici cardiologi, motivati in demersul de continuare a carierei in Franta sau Belgia, ca parte a unor echipe de profesionisti dedicati meseriei.

Pentru Franta cautam un cardiolog cu baza chirurgicala, cu experienta in eco-transtoracica si eco-transesofagiana, precum si in tehnici relationate cu diagnosticul pe imagine, cu experienta in utilizarea stimulatorului cardiac.

Pentru Belgia cautam un cardiolog general, cu competente conforme cu specialitatea.

Cerinte generale:

- certificat de medic specialist
- experienta in specialitate min 1-3 ani
- disponibilitate de a participa la cursurile de limba oferite gratuit
- spirit de echipa si empatie, dorinta de dezvoltare personala si profesionala in cadrul unei echipe multinationale.

BENEFICII OFERITE

FARA COSTURI DIN PARTEA MEDICULUI!!

- Organizarea unei vizite de lucru in Franta / Belgia;
- Asistenta la intocmirea procedurilor administrative in Romania si in Franta / Belgia;
- Cursuri intensive de limba franceza / neerlandeza (flamanda);
- Locuinta temporara si suport in gasirea unei locuinte permanente.

MOVING PEOPLE este o companie belgiana dedicata profesionistilor din domeniul medical, specializata in recrutarea de cadre medicale pentru spitale, case de odihna si centre de ingrijire medicala si pentru sectorul farmaceutic. In 8 ani de activitate sustinuta, datorita suportului si intermedierii noastre, mai mult de 2000 de persoane calificate in domeniul medical (medici specialisti, medici rezidenti, asistenti medicali) si-au gasit un loc de munca atractiv in Franta si Belgia.