Mecanic Utilaje Agricole

SC Aria Public SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

O societate de munca temporara din Franta, cu sediul in Paris si o cifra de afaceri de 9.3 milioane EUR in 2014 cauta pentru unul dintre clientii lor bazati in Aquitane mecanici intretinere utilaje agricole. Candidatii ideali  sunt cei dornici sa lucreze in strainatate pe o perioada mai lunga – exista si posibilitatea unui contract pe perioada nedeterminata - cu initiativa si o  conditie fizica buna. Activitatea se desfasoara pe teritoril Frantei in Aquitane si Franche - Comte.

CERINTE

 Conditii salariale: negociabil de la 1457,52 euro / brut / luna pana la 2500 eur brut pe luna.
Salariul net variaza de la 1121 eur net la 1925 eur net in functie de experienta, calculat la 35 de ore pe saptamana
Se vor lucra 38 de ore pe saptamana ; orele suplimentare se vor plati in plus conform legislatiei Franceze.

 Experienta necesara: Experienta de minim 2 ani in domeniul mecanicii auto, de preferat in domeniul utilajelor agricole.

Cerinte
- Cunoștințe de limba franceza la nivel conversațional pentru a se descurca in cadrul echipei
- Experienta in domeniu
- Deținerea unui permis de conducere cat. B si cat. C (constituie un plus)
- Deținerea unei mașini personale și disponibilitatea de a se deplasa cu ea constituie avantaj
- Abilitatea de a lucra independent si in echipa
 Responsabilitati:
- Repararea, mentenanta utilajelor agricole de tip: Kubota, Vicon, et Massey Ferguson
- Observarea, recunoașterea și raportarea cu privire la starea vehiculului
- Repararea motorului si a transmisiei
- Cunostinte de hidrauluica si hidrostatica
- Cunostinte de electricitate pentru masinile agricole

BENEFICII OFERITE

- Reasamblarea vehiculelor după reparație într-un mod sigur și competent acordând o atenție concentrată calității muncii

- Reconstruirea mașinilor după reparație

- Asigurarea că vehiculele sunt conforme cu standardele de siguranță

- Raportarea greșelilor și defectelor observate pe durata muncii

- Raportarea oricărui defect la managerul de linie

- Asigurarea că metoda de lucru este în pachetul de reparații oferit de service

- Menținerea zonei de lucru curate și ordonate

Limbi straine: Franceza – nivel conversational
Educatie: liceu/scoala profesionala
Competente specifice: Permis de conducere (Cat B) si C (un plus)

Alte informatii
Program de muncă: de Luni – Vineri
Cazarea nu este asigurată de către angajator.
Posibiliatatea de a efectua ore suplimentare. Acestea se platesc ( primele 8 ore 125% restul cu 150%)
Pentru deplasarile zilnice care depasesc 10 km de acasa la lucru, candidatii primesc prime de deplasare
Ore de muncă garantate: 38 / ore / săptămână

Clientul asigura si echipamentul de protectie

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate