lacatusi - santier naval Franta

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lacatusi si montatori pentru Santier naval Franta
(experienta pod rulant)

Salariu 1800 € net/luna
Cazare gratuita - Da
Transport platit - Nu

DESCRIERE
Recrutam montatori pod rulant pentru un renumit santier naval din FRANTA!

Perioada contractului - Minim 6 luni /până la 24 luni

Salariul - 1800E net/ lună

Cazare – oferita GRATUIT de angajator

Data incepere activitate: 5 aprilie 2016!!

Responsabilitati:
- realizarea ansamblelor si lucrarilor metalice prin ansamblare;
- reparatia lucrarilor deja realizate (renovare de nave).
- citire si interpretare plan
- trasarea reperelor punctelor de fixare,
- sa asigure montarea elementului care trebuie fixat, activitati principale
- sa inlature bavura cu ajutorul unui slefuitor cu aer comprimat;
- sa efectueaze montarea intariturilor;
- sa efectueaze puncte de fixare (apoi trimiterea la sudare).
- sa pregateasca masa pentru montare;
- punctarea pieselor folosind scripeti si cricuri (punctare fie cu procedeul MIG fie cu procedeul Arc, in fuctie de material).
- ansamblarea blocurilor inferioare, a peretilor si a puntii;
- scurtarea pieselor (reducerea supralungimilor) cu ajutorul unei torte de sudare;
- utilizarea laserului si a telescopului optic ca mijloc de control al nivelului.
- eliminarea murdăriei folosind polizorul de aer.

CERINTE

CERINTE
- Limbi străine: Engleză nivel minim A2 (conversational) sau
Franceză nivel minim A2 (conversational

- Experienta minim 3 ani in domeniu
- Autorizatie de pod rulant
- Experienta de lucru cu aluminiu
- Abilitati de munca in echipa;

- obligatoriu diploma sau calificare in domeniu (confectioner structuri metalice / lacatus constructii metalice / lacatus naval / lacatus-montator).
- folosirea arzatorulu de sudura;
- abilitatea de lucru in conditii si pozitii aparte (in apropierea vidului, munca la inaltime);
- cunoasterea diferitelor materiale si a specificatilor lor;
- cunoasterea si respectarea riguroasa a normelor de securitate;
- Permis de conducere si masina personala constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
OFERTA:
Contract de munca pe o perioada de 6 - 24 luni
Salariu 1800 € / net/luna
Cazarea va fi asigurata GRATUIT de catre angajator
Se va lucra atat in echipa cat si individual
Candidatii trebuie sa isi asume responsabilitatile pentru piesele sudate

Se va lucra in ture
Program de lucru: Se lucreaza in schimburi, ora 6,00 – 14,00
14,00 - 22,00.

transportul RO – FRANTA este platit de angajat!
Nu percepem comisioane de intermediere!

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.