Muncitor viticultura Franta

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam 3 muncitori specializati in domeniul viticulturii pentru lucru in Franta, regiunea Bordeaux.
Locatie 1 - Chateau le Reysson - 1 post Locatie 2- Chateau Pey La Tour - 2 posturi
Data de start: iunie 2018
Descriere si responsabilitati:
Posturile sunt in locatii fixe, pe domeniile mai sus mentionate.
Se lucreaza in echipa , la exterior ( pe plantatia de vita de vie).
Principalele atributii sunt:
- condus tractoare ( inter-randuri de vita de vie, ecartament 1.5 m ) pt realizarea lucrarilor de taiere, prasit, tractat remorci in perioada culesului etc
- alte lucrari necesare in viticultura ( lucrari de taiere, legare, normare inflorescente, plivit lastari , copilit,desfrunzit partial etc )
- mentenanta de baza pt utilajele folosite

CERINTE

Cerinte

- experienta de lucru in viticultura
- obligatoriu permis de conducere cat. B + masina personala
- cunoscator al normelor de securitate la locul de munca, indemanare, onestitate
- limba franceza la nivel conversational - avantaj: studii tehnice in domeniul agricol/viticol

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- salarizare- 10 euro brut/ora ( primele 35 ore/saptamana) + ore suplimentare -13 euro/ora brut -
contract de munca legal francez, full-time pe perioada determinata pana in octombrie 2018( in functie de colaborare, se poate prelungi pe perioada nedeterminata)
- se ofera indemnizatie de 150 euro pentru transportul pana in Franta
- cazare -Reysson apartament 3 camere complet mobilat si utilat situat pe proprietate ( costul angajatului: 75 euro/luna + costuri energie electrica)
​- cazare - Pey la Tour- mobile home pt 2 persoane in camping situat la 10 km distanta de proprietate ( 0 costuri pt angajati)