Asistent administrativ - Franta

EBC

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

EBC HR Solutions recrutează un Asistent Administrativ pentru agenția din Franța.

Locația postului : Rennes, Franța.

- Menținerea legăturii cu furnizorii și clienții din Franța pe e-mail sau telefonic;
- Se va asigura că documentele administrative sunt corect întocmite și păstrate;
- Se va asigura că facturile sunt emise la timp;
- Realizarea activității HR de bază (întocmirea de contracte de muncă sau facturi într-un soft specializat);
- Realizarea activității de secretariat;
- Va ține legătura cu biroul din România și cu persoanele aflate pe teren;
- Va ține o strânsă legătură cu angajații din Franța.

CERINTE

- Studii superioare absolvite;
- Experiența pe o poziție similară reprezintă un avantaj;
- Limba franceză la nivel avansat – C1 sau C2 – obligatoriu;
- Experiența de lucru sau studiu în Franța constituie un avantaj;
- Permis de conducere categoria B;
- Persoană energică, diplomată, cu bune abilități de comunicare și relaționare;
- Abilități de organizare, planificare și prioritizare a activităților;
- Atenție distributivă, capacitate de analiză și simț dezvoltat al responsabilității.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Relocare în Franța și susținere necesară pentru a găsi cazare;
- Posibilitatea unei colaborări pe termen lung;
- Posibilitatea unei evoluții profesionale în cadrul companiei.

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.