Arhitect J2EE

Activ RH Recrutare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate franceza specializata in realizarea de proiecte strategice in domeniul implementarii de noi tehnologii de informatii si comunicare cauta un arhitect J2EE in vederea sustinerii unei politici ambitioase de extindere.

Sunteti responsabil in cadrul unor proiecte de dezvoltare in J2EE pentru :
- analiza,
- dezvoltare,
- calificare,
- mentenanta,
- corectare,
- suport implementare.

Loc de munca : Paris, Lille, Lyon (Franta)

CERINTE

- Studii superioare in domeniul IT;
- Minim 1 an experienta in proiecte de dezvoltare J2EE;
- Analiza, proiectare si metode de implementare orientate pe obiect;
- Cunostinte UML ;
- Programare Java;
- Tehnologii web (HTML, Javascript, PHP);
- Cunostinte in Relational Database;
- Utilizare SQL;
- Metode, norme si instrumente de dezvoltare;
- Limbaje de programare;
- Limba franceza avansat este obligatorie;
- Capacitati de comunicare, ascultare si adaptare.

BENEFICII OFERITE

- Loc de munca in Franta;
- Salariu atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentia de recrutare si plasare forta de munca