Responsabil Comercial

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam activ pentru clientul nostru, companie din industria textila, o persoana responsabila pentru dezvoltarea portofoliului de clienti zona de Europa; producator articole de imbracaminte 100% export, pentru cele mai apreciate branduri din lume, ex. Prada, Maxmara, Versace. (loc de munca in Jud.Vrancea - se asigura suport si prima de relocare)

Responsabilitatile Postului:
- Prioritate:- dezvoltare portofoliu de clienti din zona de Europa, Anglia etc.;
- Reprezinta cu succes interfata in relatia cu clientii, colaboratorii;
- Participa direct la dezvoltarea politicii de vanzare prin realizarea ofertelor catre clienti;
- Prospecteaza piata, brandurile , tendintele in moda pentru o abordare de actualitate;
- Efectueaza vizite la clienti pentru prospectare, prezentare si sustinere oferte;
- Participa la negocierea si incheierea contractelor;
- Monitorizeaza si controleaza indeplinirea contractelor pana la faza de livrare;
- Identifica riscurile si adopta masurile necesare ;
- Contacteaza potentialii clienti promovand oferta si imaginea companiei pe piata;
- Deruleaza activitati corecte si profesioniste in cadrul societatii;
- Raporteaza periodic evolutia vanzarilor/status contracte;

CERINTE

- Studii Superioare – Facultatea de Marketing, secundar textile;
- Experienta in domeniul comercial – marketing – 6 ani – sector confectii;
- Limba Engleza – fluent obligatoriu; lb.italiana avantaj;
- Bune cunostinte operare PC; avantaj OPEN OFFICE CALC;
- Prezenta placuta, agreabila, putere de munca, spontaneitate, cu analiza si sinteza;
- Indiferent de aplicant:- femeie sau barbat- persoana dispusa a se deplasa continuu in strainatate;
- Atitudine principiala in relatiile cu oamenii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv de recompensare;
- Suport asigurat pentru relocare + prima relocare:- locul de munca in Jud. Vrancea (se ajuta si familia);
- CIM – perioada nedeterminata, Auto, telefon, laptop;
- Program de munca flexibil in functie de agenda si prioritati.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!