Medic Ginecolog - Focsani

Medicover

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Acorda consultatii de specialitate conform competentelor detinute si a dotarilor oferite de clinica
•Cunoaste si utilizeaza aparatura si echipamentele puse la dispozitie
•Isi desfasoara activitatea in conformitate cu ghidurile clinice si a procedurilor companiei
•Efectueaza trimiteri justificate catre alte specialistati medicale
•Comunica cu medicul personal (medic generalist) si cu medicii specialisti in vederea rezolvarii cazului, conform protocolului stabilit

CERINTE

•Cunostinte medicale solide
•Experienta in specialitate
•Foarte bune abilitati de comunicare
•Orientare catre client
•Cunostinte medii de limba engleza si operare PC

BENEFICII OFERITE

•Un mediu de lucru deschis cu oportunitati de dezvoltare atat pe plan individual cat si in echipa si implicit de realizare profesonala
•Programe de training personalizate (training medical sau managerial in functie de pozitie)
•Program si conditii de lucru flexibile
•Echipamente de inalta calitate
•Oportunitatea de a lucra intr-o companie ce ofera ingirjiri medicale la standarde internationale
•Abonament medical individual sau de familie

Medicover este cea mai mare companie de servicii medicale din Europa Centrala si de Est, asigurand ingrijiri medicale la cele mai inalte standarde internationale. Medicover se distinge pe piata serviciilor medicale private de sanatate prin modalitatea unica de monitorizare a starii de sanatate a abonatilor sai prin intermediul sistemului “medic personal” si a prevenirii bolilor grave prin controale periodice.
În România, Medicover detine 11 centre medicale proprii: 4 in Bucuresti, cate unul in Cluj, Constanta, Iasi, Focsani, Timisoara, Ploiesti si Brasov.

Medicover are ca obiectiv atragerea candidatilor talentati, ce pot face diferenta, si care sa detina abilitatile si competentele necesare pentru a atinge rezultate inalte si a sustine mediul nostru de lucru competitiv.
Indiferent de profesie, de zona în care urmează să-şi desfăşoare activitatea sau de locul pe care îl ocupă în structura organizaţională, candidatul ideal indeplineste urmatoarele criterii:
• demonstreaza abilitati si cunostinte foarte bune, specifice pozitiei pentru care aplica
• dovedeste o adevarata pasiune pentru calitate
• are o atitudine proactivă, se adaptează cu usurinta sau chiar initiaza şi susţine schimbarea
• este o persoana integra, câştigând încrederea celor din jur, are capacitatea de a lucra şi de a-i mobiliza pe ceilalţi să lucreze în echipă.

Daca ai talentul, energia si motivatia de a contriui la succesul Medicover, am fi incantati sa avem posibilitatea de a te cunoaste mai bine!

Date de contact:
Medicover Romania
Str. Monetariei, nr. 8, Sector 1, Bucuresti
tel: (00 4021) 310 16 99
fax: (00 4021) 310 17 43
resurseumane@medicover.ro
www.medicover.ro