Eurotrip - Agent de turism

Eurotrip

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preluarea cererilor de la clienti si transmiterea de cotatii de pret conform procedurilor companiei;
- planificarea, organizarea şi coordonarea programelor turistice interne si externe (excursii, circuite, programe de week-end pentru grupuri sau turişti individuali);
- vânzarea de pachete turistice în ţară si in strainatate (rezervări de bilete, încasarea şi urmărirea plăţilor),
- promovarea programelor, ofertelor şi pachetelor turistice ale agenţiei către clienţi;
- vanzarea biletelor de avion;
- vanzarea biletelor la concerte si evenimente sportive, inchirieri masini;
- incheierea de asigurari medicale de calatorie;
- acordarea de consultanta turistica;
- intocmirea documentelor contabile aferente vanzarilor.

CERINTE

- studii superioare (Economie-Contabilitate, Informatica Economica,Geografie,Turism);
- cunostinte Microsoft Office, Windows(cunoastere sisteme de rezervari reprezinta un avantaj)
- abilitati de comunicare in limba engleza si limba romana;
- capacitate de lucru in echipa, de concentrare, de relationare, de corelare a informatiilor
- disponibilitate la formare profesionala continua;
- atitudine pozitiva, responsabilitate;
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- se va negocia in urma interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Eurotrip
www.vacanta-eurotrip.ro