Economist

Licurici Impex

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pozitia se afla in cadrul departamentului financiar-contabil

CONTABILITATE
- Centralizeaza si verifica corectitudinea documentelor contabile
- Inregistreaza si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Tine evidenta, urmareste si raporteaza modul de derluare al contractelor (realizare/incasare)
- Intocmeste analize financiare periodice precum si situatii si rapoarte financiar-contabile in conformitate cu politica companiei si legislatia in vigoare

SECRETARIAT
- Gestioneaza apelurilor telefonice/fax
- Inregistreaza, distribuie si organizeaza corespondenta si documentele
- Administreaza baza de date a clientilor, furnizorilor si colaboratorilor
- Ofera suport pentru colegii aflati in teren
- Intocmeste si editeaza diverse documente, rapoarte si analize (periodice si la cerere)

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL
- Absolvent/a facultate profil economic
- Macar un an experienta in departamentul financiar - contabil
- Cunostinte bune de MS Office
- Permis de conducere categoria B, de preferat

PROFILUL CANDIDATULUI
- Atitudine pozitiva, constructiva si cu excelente abilitati de comunicare
- Rationament sanatos bazat pe o judecata corecta
- Capacitatea de a lucra multi-tasking

BENEFICII OFERITE

Compania ofera:
- Mediu de lucru profesional
- Instruire profesionala in acord cu standardele postului si ale companiei
- Salariu motivant
- Tichete de masa

LICURICI IMPEX SRL este cel mai important distribuitor regional in zona Moldovei, de produse din categoria FMCG. Pe langa sediul central din Onesti, are deschise sapte filiale in principalele orase din Moldova. Comercializeaza o gama variata de produse si dezvolta o noua latura a afacerii, cea de transporturi internationale.

• Misiunea Companiei este: excelenta in distributie!
• Tinta noastra ramane: mentinerea pozitiei de lider si satisfacerea tuturor clientilor nostri datorita ofertei noastre de produse si a serviciilor de calitate prestate.
• Managerii de top ai companiei sunt specialisti cu experienta de cel putin 10 ani in domeniul managementului vanzarilor si beneficiaza de programe profesionale de dezvoltare a carierei si gestionare a competentelor oamenilor din subordine.