CONTABIL SENIOR

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza în evidenta contabila facturile de prestari servicii si marfuri emise de terti, facturile de imobilizari corporale, necorporale, obiecte de inventar si materiale consumabile.
- Verifica existenta setului complet de documente aferente intrarilor de marfa, materii prime, materiale consumabile, obiecte de inventar, etc.
– Înregistreaza si verifica în evidentele contabile ajustarile negative si pozitive ale marfurilor, materiilor prime, consumabile, obiecte de inventar.
- Verifica daca documentele primite de la furnizori, respecta cerintele de forma impuse de lege si daca sunt corecte din punct de vedere aritmetic.
– Înregistreaza în evidenta contabila extrasele de cont, operatiunile de casierie si deconturile.
– Întocmeste registrul de casa.
– Înregistreaza în evideta contabila statele de salarii.
- Verifica lunar concordanta soldurilor înregistrate la cei mai importanti furnizori cu evidentele acestora.
- Întocmeste toate declaratiile si raportarile fiscale în termenele legale.
– Verifica lunar concordanta dintre evidenta analitica a conturilor si balanta de verificare.
– Participa la inventarierea patrimoniului.
- Întocmeste situatiile necesare raportarii interne.
– Întocmeste rapoartele lunare de verificare ale conturilor aflate în responsabilitate, conform deciziilor interne.
– Respecta principiile contabile, legislatia în vigoare si procedurile interne.
– Întocmeste oricare alte rapoarte cerute de superiorul ierarhic.

CERINTE

– Experienta pe un post similar, între 3 si 5 ani, de preferat în domeniile silvicultura/ industria prelucratoare a lemnului.

– Expert contabil, membru CECCAR.
– Cunostinte limba engleza – nivel avansat.

– Cunostinte avansate PC.

– Abilitati de comunicare.

– Capacitatea de evalua situatii si a lua decizii.

BENEFICII OFERITE

Contract de munca full-time, pe perioada nedeterminata.
Servicii medicale.
Cursuri de specialitate.
Bonuri de masa.

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!