CONTABIL PRIMAR Focsani

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de gestionarea corecta a documentelor primarea si evidentierea clara si corecta a miscarii si inregistrarii acestora in contabilitate
- Participa la inventarierea stocurilor si a valorilor materiale din cadrul depozitului
- Executa, mentine si raspunde de registru de casa
- Verifica executarea facturarii in program
- Verifica notele intrare receptie
- Executa si raspunde de pontaj si evidenta concediilor de odihna in excel
- Ofera suport pentru firma de contabilitate (servicii externalizate) prin pregatirea documentelor, extraselor, descarcarii de gestiune, etc.
- Realizeaza rapoarte contabile interne catre conducere
- Mentine activitatea de secretariat prin preluarea apelurilor telefonice, corespondenta, email, faxuri, gestiune contracte cu furnizorii de servicii, scanari, relatia cu firmele de curierat, etc
- Urmareste documentele/corespondenta, incasarile, platile, evidenta soldurilor clienti/furnizori
- Efectueaza ordine de plata
- Intocmirea si verificarea altor documente fiscale ( chitante , avize , etc..).

CERINTE

- studii medii sau superioare;
- experienta in domeniu;
- cunostinte de contabilitate primara;
- cunostinte bune MS office
- cunostinte de utilizare a unui program informatic de gestiune
- abilitati de planificare si organizare
- cunoasterea aparaturii de birou
- persoana FOARTE ORGANIZATA si TIPICARA
- Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor
- Placere si abilitate de a invata lucruri noi.

Va rugam sa transmiteti CV-urile pe adresa corina.diaconu@abchumancapital.ro.

Multumim.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/