CONSILIER CREDITE SENIOR

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Stabileste si dezvolta relatii durabile cu parteneri/colaboratori/centre de influenta in scopul indeplinirii obiectivelor stabilite;
• Construieste si dezvolta un portofoliu dinamic de clienti, prin mentinerea constanta a unei relatii directe cu piata in care activeaza si cu persoanele cu care interactioneaza;
• Initiaza masuri de imbunatatire a activitatii (dezvoltarea portofoliului de credite pe categorii de clienti strategici; calitatea porofoliului de credite, etc);
• Intocmeste raportari periodice de vanzari, portofoliu clienti, indicatori de performanta stabiliti la nivel organizational (PAR, volum credite, numar clienti noi, etc).

CERINTE

• Experienta in organizatii cu profil economic, financiar (ne)bancar, de minim 2-3 ani;
• Studii superioare – preferabil in domeniul economic;
• Foarte bune abilitati si tehnici de vanzare;
• Disponibilitate pentru activitate de teren sustinuta

BENEFICII OFERITE

Training de specialitate;
Salariu fix + pachet de beneficii motivant;
Compania ofera autoturism de serviciu.

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 14 ani de acordare a creditelor pe piata locala.