ANGAJEZ CONTABIL EVIDENTA PRIMARA

COMPANY T&M IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal

Cerinte:
- experienta in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
- Cunoasterea programului de Contabilitate Ancora reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea pachetului Office (Word, Excel)

Descrierea jobului

Responsabil cu contabilitatea primară
· Asigură întocmirea şi păstrarea documentelor primare care stau la baza înregistrarilor contabile;
· Asigură evidenţa gestiunilor de valori materiale şi a bonurilor de consum, verifică stocul la sfirsitul lunii;
· Răspunde de intocmirea registrelor contabile zilnice (Registrul de casă, Nota de recepţie, Raportul de gestiune, Fişa de magazie, Foaia de prezenţă, etc.);
· Coordonează operarea documentelor contabile primare primite în firmă : facturi de intrări marfa/materiale/servicii, bonuri fiscale, extrase bancare, deconturi ;
· Intocmeste documente primare de ieşire : avize de expediere, facturi iesite, etc. si tine evidenţa clienţilor neincasaţi precum şi a încasărilor.
· Intocmeste documentelor bancare (ordine de plata etc.)
· Verifică soldurile din contabilitate cu cele ale furnizorilor ;
· Verifică soldurile din contabilitate cu cele ale clienţilor ;
· Întocmeşte rapoarte saptamanale/lunare privind datoriile firmei în funcţie de vechime ;
· Întocmeşte rapoarte saptamanale/lunare privind creanţele firmei în funcţie de vechime ;
Orice alt activitate financiar-contabila, secretariat solicitata de expertul contabil al companiei.

Descrierea companiei

Locatie:Focsani,Str.Calea Moldovei,Nr.8
Domeniul activitate: Comert

CERINTE

Cerinte:

Firma noastra este infiintata in anul 1994,domeniul de activitate este comert,si in acest moment avem 25 de angajati.