Angajam Economist/Economista

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistrează documente contabile ale societatilor aflate in portofoliu;
- Înregistrează salariile personalului şi deplasările interne/externe;
- Efectuează închiderea conturilor de venituri, cheltuieli şi TVA, verifică balanțele de verificare lunare;
- Listează şi îndosariază registrul Cartea Mare, Balanța de Verificare, Registrul Jurnal;
- Completează lunar Registrul Jurnal tipizat;
- Completează trimestrial sau de câte ori este cazul Registrul de Evidență Fiscală;
- Completează anual Registrul Inventar;
- Stabileşte impozitele şi contribuțiile de plată şi întocmeşte declarațiile privind impozitul pe profit, TVA şi contribuții;
- Efectuează toate operațiile necesare închiderii exercițiului financiar şi întocmeşte situațiile financiare semestriale şi anuale;
- Va întocmi şi transmite clientului aflat în gestiune situații financiar contabile.

CERINTE

-studii superioare economice (specializarea finante-contabilitate reprezinta avantaj);
- cunostinte foarte bune de MS Office (Excel, Word);
- cunostinte programe specifice de contabilitate (sisteme integrate);
- capacitate de incadrare in termene limita;
- abilitati de comunicare si gestionare informatii;
- persoana dinamica si orientata spre rezultate.