INGINER ENERGETICIAN

sc pasteur

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste rapoarte pentru consumul de combustibil si energie;
- Intocmeste si gestioneaza baza de date privind functionarea echipamentelor principale;
- Calculeaza, verifica si stabileste cantitatile zilnice de energie termica, energie electrica, etc
- Calculeaza zilnic principalii indicatori tehnici de functionare a echipamentelor
- Analizeaza functionarea aparatelor de masura si control care vizeaza functionarea in conditii de siguranta si economicitate a echipamentelor si instalatiilor precum si a celor prin care se stabilesc productie, consumurile, consumurile specifice, vanzarile si decontarile catre consumatori;
- propune masuri pentru cresterea sigurantei in exploatare si a eficientei instalatiilor;
- stabileste si asigura starea de maxima disponibilitate a instalatiilor ;
- asigura continuitate in alimentarea consumatorilor ;
- stabileste masuri pentru eliminarea punctelor slabe si a factorilor de risc d.p.d.v. al situatiilor de urgenta si mediu ;
- intocmeste, difuzeaza, aplica si controleaza regulile si procedurile de securitatea muncii, prifilaxie, calitate, mediu, situatii de urgenta
- acorda asistenta tehnica la manevrele programate a agregatelorechipamentelor;
- participa la activitati de control, supraveghere si receptie a lucrarilor, pentru incadrarea in termenele programate si normele de calitate si mediu ;
- intocmeste / actualizeaza proceduri, instructiuni de lucru si alte documente specifice.
-face propuneri pentru adaptarea schemei de functionare in functie de criterii economici si de fiabilitate

CERINTE

• Studii superioare in domeniul electroenergetic;
• Cunostinte in domeniul energetic;
• Cunostinte operare PC (Windows, MS Office, Multicash, Outlook, autocad);
• Capacitate de analiza si sinteza, memorie dezvoltata, judecata rapida;
• Rezistenta la sarcini repetitive;
• Capacitate de relationare si comunicare;
• Analiza si sinteza;
• Coordonare proiecte si respectarea termenelor limita.

BENEFICII OFERITE

SALARIU ATRACTIV
BONURI DE MASA

DESCRIEREA FIRMEI

producator de medicamente de uz veterinar