DIRECTOR CALITATE - FILIPESTII DE PADURE

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Clientul nostru este o companie produce si comercializeaza produse farmaceutice uz veterinar.

- Coordonarea echipei din cadrul departamentului de calitate;
- Monitorizarea implementarii si respectarii ghidurilor de buna practica de fabricatie, de depozitare a medicamentelor si a politicii de calitate in conformitate cu legislatia in vigoarea;
- Organizarea activitatilor de prelevarea aprobelor aflate atat in fluxul thnologic cat si la finalul acestuia;
- Identificarea neconformitatilor si stabilirea actiunilor corective;
- Responsabil cu autorizarea medicamentelor conform normelor in vigoare;
- Coordonarea si aprobarea documentatiei specifice privind asigurarea calitatii productiei de medicamente;
- Verificarea si aprobarea procedurilor standard de operare cu privire la sistemul de asigurare a calitatii;
- Organizarea de audituri interne cat si audituri la furnizorii de materii prime si materiale de ambalare;
- Participa la investigarea si solutionarea reclamatiilor de calitate;
- Mentine relatia cu Autoritatile.

BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Studii superioare finalizate in domeniile: Chimie, Biologie, Microbiologie, Farmacie;
- Experienta de minim 5 ani in activitatea de Asigurare a Calitatii in industria farmaceutica;
- Experienta de min 3 ani in coordonarea unui departament de Calitatate;
- Experienta de lucru cu standardele de calitate din industria farmaceutica;
- Experianta in activitate de laborator – (fizico – chimic / microbiologie);
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Foarte bune abilitati in organizarea activitatii unei echipe;
- Capacitate de organizare, analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).