ANALIST CALITATE

sc pasteur

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza probele de materii prime si produse finite prin determinari
complexe utilizand HPLC & HPLCM Waters & Agilent (cromatograf de lichide
HPLC si cromatograf de lichide de înalta performanta; cuplat cu spectrometru
de masa HPLCMS WATERS & Agilent) respectând regulile de buna practica in
laborator
- Analiza reziduri utilizand HPLC Waters
- Cunosterea tehnicilor de laborator: cromatografie (HPLC,CSS),
spectrometrie(UV-Vis,IR), polarimetru, titrator potentiometric.
- Respectarea Regulilor de Buna Practica de Laborator si a Prevederilor din
Regulile de Buna Practica de Fabricatie referitoare la Controlul Calitatii
- Efectuarea verificarilor/calibrarilor periodice ale echipamentelor din
Laborator.
- Pregateste solutiile necesare pentru efectuarea analizelor;
- Efectueaza inregistrari in documente/sisteme specifice in vederea emiterii
buletinelor de analiza;
- Efectueaza analize si participa la intocmirea documentatiei necesare
validarii metodelor analitice;

CERINTE

Cerinte
- Studii superioare -
- Experienta de lucru in laborator minim 10 ani
- Experienta de lucru pe HPLC MS
- Cunostinse de limba engleza -nivel avansat
- Cunostinte de utilizare PC - minim nivel mediu - Experienta cu HPLC WATERS
- Cunostinte GLP

DESCRIEREA FIRMEI

producator de medicamente de uz veterinar