Coordonator administrativ - juridic

SC LANDBRUK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza si aproba contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;
- Analizeaza contractele de munca intre companie si angajati
- actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora; tine legatura cu autoritatile
- Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
- Apeleaza la specialisti din domeniu, in cazul in care problemele aparute sunt mai presus de cunostintele sale si experienta sa;
- Consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal;
- Tine evidenta contractelor , precum si debite neachitate ale societatii;
- Raspunde de evidenta, corespondenta si arhivarea actelor societatii;
- planificarea, coordonarea si controlul activitatii personalului administrativ ( curatenie, intretinere, protocol);
intocmirea pontajelor de prezenta pentru muncitorii necalificati si personalul de paza din cadrul biroului Administrativ;
- aprovizionarea sau avizarea aprovizionarii cu rechizite, papetarie si alte materiale necesare pentru intretinere si alte reparatii necesare la firma;
- avizarea si supervizarea activitatii de colectare a deseurilor industriale si neindustriale, de evacuare, de depozitare si de predare a acestora spre valorificare;
- asigurarea aplicarii prevederilor legale referitoare la confectionarea stampilelor, folosirea si evidenta stampilelor;
- asigurarea instruirii pe linie de Protectia Muncii si Prevenirea si Stingerea Incendiilor a personalului de paza si a muncitorilor necalificati din cadrul departamentului administrativ;;

CERINTE

- Studii superioare – juridice
- Cunostinte operare pe calculator

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv,
- instruire de specialitate,

S.C. Landbruk S.R.L. a fost infiinta in data de 22.02.2012, fiind o unitate cu profil industrial zootehnic. Obiectul de activitate al S.C. Landbruk S.R.L. este reprezentat de creşterea porcilor(cod CAEN 0146).
S.C. Landbruk S.R.L. face parte dintr-un grup de firme deja consacrate din judetul Prahova, dintre acestea le mentionam pe:
“S.C. Carmistin S.R.L.”- firma de import -export carne

“S.C.Ana si Cornel S.R.L.” - fabrica de preparate din carne,

“S.C.Ladrisi Group S.R.L.” - abator pentru porc si vita

“S.C. Pajo Holding S.R.L.”- Crescatorie de taurasi pentru carne si 1200 ha teren arabil.

S.C. Avicarvil S.R.L. - Francesti,societate care se ocupa cu cresterea si abatorizarea puilor ,
S.C. Porcellino Grasso SRL - societate care se ocupa cu cresterea porcilor

Societatea detine in acest moment o ferma de ingrasare a porcilor in judetul Brasov, Comuna Feldioara.