INGINER MENTENANTA MECANICA ECHIPAMENTE INDUSTRIALE

SC GUERINROUMANIE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementare mentenanta preventiva - masini, matrite
Instruirea, evaluarea, coordonarea si organizarea echipei, elaborarea si implementarea masurilor de dezvoltare profesionala
Coordonarea si monitorizarea activitatilor de mentenanta (corectiva, preventiva si predictiva) si elaborarea / revizuirea planurilor de actiuni, definirea si monitorizarea pieselor de schimb si a stocurilor
Gestionarea relatiilor cu firmele externe de servicii
Propunerea de solutii pentru optimizarea procesului de mentenanta
Analizarea cauzelor defectelor, diagnosticarea acestora, stabilirea tipului si modului de indepartare ale acestora
Inregistrarea, colectarea, monitorizarea, analiza, evaluarea si raportarea de date (stationari utilaj, costuri, termene, etc.), inaintarea de recomandari pentru rezolvarea, imbunatatirea si optimizarea problemelor relationate mentenantei
Coordonare documente: definirea, intocmirea, revizuirea, afisarea si arhivarea instructiunilor de lucru, manualelor si specificatiilor tehnice

CERINTE

Profesia de baza: inginer mecanic
Cunostiinte: MS Office; CAD lb. franceza/ engleza
Experienta: prese, matrite stantare , ambutisare, mentenata
Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt.
Analizarea, planificarea si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale.
Foarte buna comunicare si relationare, atat cu clientii, cat si cu colegii.
Atentie distributiva, atentie la detalii.
Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung.

BENEFICII OFERITE

tichete de masa

DESCRIEREA FIRMEI

fabricare altor produse din metal