Inginer proces injectie mase plastice

DEDIENNE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura dezvoltarea, implementarea si imbunatatirea contina a procesului de productie in aria de injectie mase platice.
- Realizeaza necesarul liniilor de injectii mase plastice;
- Realizeaza procesul de fabricatie conform standardelor de eficienta, siguranta si termene;
- Realizeaza transferul de produse si procese de injectii mase plastice;
- Intocmeste planul de actiuni specific proiectului (instructiuni de lucru, fise de parametrii, etc);
- Analizeaza cauzele neconformitatilor in proces, eliminand defectiunile pentru stabilitatea procesului;
- Contribuie in mod activ la ameliorarea eficacitatii echipamentelor si a mijloacelor de productie pentru a optimiza productivitatea si costurile productive, de materiale, logistice si tehnice;

CERINTE

- Studii superioare tehnice- electromecanica, mecanica, automatizari constituie avantaj;
- Experienta in domeniu de minim 2 ani;
- Cunostinte de procese de injectare plastic;
- Cunostinte in programarea masinilor de injectare mase plastice;
- Cunostinte de desen tehnic, deformari plastice, operare cu matrite;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Limba engleza – nivel conversational.

Membra a grupului Dedienne Multiplasturgie, Dedienne Roumanie Srl este o societate cu capital francez care opereaza in sectorul injectiei de mase plastice avand o bogata traditie in realizarea componentelor auto si a pieselor prelucrate mecanic in industria automotive, industria aeronautica precum si alte industrii.