Inginer calitate in Fagaras

Mondojob SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Implementare IATF
- Mentine si imbunatateste sistemul de mangement al calitatii
- Urmăreşte nivelul calitativ al produselor si materiilor prime
- Coordonează acţiuni de eliminare sau reducere a defectelor interne
- Monitorizează costul rebuturilor, remedierilor interne, acţiunilor de sortare interne/client.
- Menţine, îmbunătăţeşte şi actualizează documentele de calitate din aria de responsabilitate
- Administrarea şi soluţionarea reclamaţiilor de calitate primite de la clienţi pentru produsele de care răspunde.
- Coordonează echipa multidisciplinară în analiza reclamaţiilor şi stabilirea acţiunilor corective şi preventive
- Asigură comunicarea cu persoanele de contact de la client în privinţa statusului reclamaţiilor şi a eficienţei acţiunilor stabilite

CERINTE

Pofilul candidatului
• Studii superioare tehnice
• Certificat curs IATF 16949 :2016, auditor IATF
• Atentie la detalii
• Cunostinte operare PC (Windows, Office)
• Engleză/ franceza
• Capacitate de comunicare, organizare si disciplina
• Capacitatea de a implementa conditiile de securitatea muncii

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Salariu fix+ tichete de masa
- Asigurare medicala
Companie din Fagaras cu activitate industriala in domeniul elemente filtrate metalice.

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.