Contabil Sef

DEDIENNE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conduce, organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatea Departamentului Contabilitate;
- Raspunde de activitatea financiar – contabila a societatii în conformitate cu legislatia in vigoare;
- Asigura intocmirea corecta, completa si la termen a tuturor documentelor financiar - contabile ale societatii;
- Controleaza toate inregistrarile si procedurile de lucru. Analizeaza si raportează situatii, identifica problemele si propune dezvoltarea de solutii.
- Reprezintă societatea în relatia cu autoritati si terti in domeniul de competenta.

CERINTE

- Experienta in contabilitate minim 3 ani;
- Studii superioare in domeniul economic; Certificat CECCAR reprezinta un avantaj;
- Capacitate de a conduce, coordona, organiza si controla echipa si activitățile financiar contabile din cadrul Departamentului Contabilitate;
- Experienta in utilizarea calculatorului: softuri de contabilitate, softuri de sistem - ERP; comunicare; Office – Word, Excel, altele;
- Permis conducere – categoria B - constituie avantaj;
- Limba engleza sau fraceza - constituie avantaj;

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu

Membra a grupului Dedienne Multiplasturgie, Dedienne Roumanie Srl este o societate cu capital francez care opereaza in sectorul injectiei de mase plastice avand o bogata traditie in realizarea componentelor auto si a pieselor prelucrate mecanic in industria automotive, industria aeronautica precum si alte industrii.