Vanzatori-magazin Dubai UAE

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistent vanzari/ store manager in magazine DUBAI – UAE

BRAINS CONSULTING ecruteaza personal pentru pentru cel mai mare grup din domeniul Retail-Fashion in Dubai (Emiratele Arabe).

ATENTIE!!! Firma Brains Consulting NU percepe niciun fel de comision sau taxa de dosar de la candidati!!!

Pozitii disponibile:
Sales associate – 50
Senior sales associate – 20
Asistant store manager - 10
Store Manager - 6

CERINTE

Cerinte

- Varsta: 20 – 40 ani
- este necesar sa aveti PASAPORT valabil !!!
- studii - minim liceu
- Cunostinte medii/avansate de limba engleza (reprezinta avantaj cunoasterea si altor limbi straine). ATENTIE!!! Se va sustine un interviu preliminar in limba engleza pe webcam! Dupa ce ati trecut cu succes de acest interviu preliminar, veti fi programat la interviul final cu angajatorul care va avea loc in Bucuresti, in as treia saptamana a lunii septembrie!!!

- Experienta obligatorie in domeniul fashion-retail:
Sales associate – 2 ani
Senior sales associate – 2 – 4 ani
Asistant store manager – 4 – 6 ani
Store Manager – 6 ani

- Bune abilitati de comunicare
- Orientat catre client
- La curent cu noutatile din domeniul fashion
- Abilitati de vanzare si lucru cu casa de marcat
- Cunostinte vestimentare de baza
- Organizare si entuziasm
- Multi-tasking
- Spirit de echipa
Pentru pozitia de Store Manager:

- Indrumarea personalului din magazin spre indeplinirea target-ului zilnic/ saptamanal/ lunar
- asigurarea respectarii standardelor de catre angajati
- Aplicarea tehnicilor creative de depasire a target-ului locatiei
- Administrare de personal (zile lucrate, concediu, etc.)
- Mentinerea standardelor magazinului
- Supravegherea magazinului si raportarea catre managerul zonal cu privire la statusul angajatilor si a articolelor comercializate

Responsabilitati:

- Intampinarea clientilor si indrumarea lor in vederea selectarii articolelor vestimentare
- verifica toate articolele expuse cu scopul de a atrage clienti si in conformitate cu standardele magazinului
- Lucreaza eficient cu POS si sistemul de facturare
- Calculeaza numerarul la inceputul, in timpul si la finalizarea turelor
- Proceseaza platile efectuate cu numerar, card, voucher
- Emite corect chitante, rambursari, rest catre clienti
- Convinge privitorii - "window shoppers" - sa intre in magazin si sa cumpere produse
- Promoveaza programele de loialitate ale magazinului
- este vigilent in ceea ce priveste securitatea in magazin in timpul programului de lucru
- este flexibil pentru efectuare ore suplimentare in timpul sezonului de reduceri
- Inregistrarea inventarului

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
Conditii de salarizare :

* Sales associate – 950 USD net/luna
Senior sales associate – 1100 USD net/luna
Asistant store manager - 1200 USD net/luna
Store Manager – 1700 – 1900 USD net/luna

- Bilet de avion GRATUIT oferit de angajator
- Cazarea este asigurata gratuit in primele 15 zile, timp in care candidatul trebuie sa caute cazare permanenta, fiind asistat de catre angajator. Dupa perioada de 15 zile cazarea este platita de angajat!
- Procesarea GRATUITA a documentelor in vederea obtinerii permisului de sedere si de munca
- Transport pana si de la locul de munca asigurat de angajator

- Se efectueaza in medie 48 ore lucru/saptamana
- Durata contractului de munca 24 luni (se poate prelungi cu acordul partilor)
- Timp de lucru: 8 ore minim/ zi in schimburi
- Ore suplimentare platite
- Concediu 30 zile/ an inclusiv sarbatori
Interviurile finale cu angajatorul din UAE vor avea loc in Bucuresti, in a treia saptaman din luna septembrie.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.