Airport Services Agent - Emirates Airline, Dubai

Lalsat International - Safe Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Un angajat al companiei Emirates din cadrul diviziei Ground Staff, cu functia de Airport Service Agent va activa in urmatoarele sectoare:

• Check-In si Porti de Imbarcare.

- Veti realiza check-in-ul pasagerilor care vor folosi serviciile companiei si veti verifica documentele de calatorie ale clientilor inainte de a se imbarca in aeronave.

• Sali de asteptare pentru First si Business Class

- Clientii Premium ai companiei vor fi tratati cu cea mai mare atentie de catre personalul aeroportului.

• Birou de transferuri

- Veti acorda asistenta clientilor aflati in tranzit, indicandu-le cele mai apropiate restaurante sau ajutandu-i sa se imbarce la zborurile urmatoare. Va veti ocupa de asemenea de pasagerii ramasi in aeroport din cauza intarzierilor sau anularilor unor zboruri.

CERINTE

• Studii minime: liceale
• Cunoasterea limbii engleze - scris si vorbit - la nivel avansat (cunoasterea altor limbi straine reprezinta un avantaj)
• Experienta in serviciu clienti reprezinta un avantaj
• Atitudine pozitiva

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Asigurare medicala, cazare, transport asigurate de angajator;
- Viza, permis de munca, bilet de avion asigurate de angajator;
- Posibilitatea de construire a unei cariere in cadrul uneia dintre cele mai mari companii aeriene din lume.

Lalsat International Romania este o companie specializata in servicii de organizare de sesiuni de recrutare de inalta calitate pentru piata Emiratelor Arabe Unite membra a grupului Lalsat International.