|ngrijitoare/Ingrijitori batrani in Elvetia

S.C.CLODIDAN.SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie acreditata de plasare a fortei de munca recruteaza:

Ingrijitoare batrani la domiciliu pentru ELVETIA – LOCURI SUFICIENTE

IN CE CONSTA MUNCA INGRIJITOAREI LA DOMICILIU :

Munca constă în îngrijirea şi compania persoanelor vârstnice, menajul la domiciliul acestora zi de zi.

Activităţile zilnice includ:
• asitenţa primară a persoanei ingrijite
• atenţia pentru bunăstarea acesteia
• supravegherea şi organizarea timpului pentru persoana ingrijită (jocuri, plimbări, conversaţii)
• lucrări casnice simple (menţinerea curăţeniei, cumpărături, gătit)

CERINTE

-limba germana -cunostiinţe de baza (joburi sunt in cantoanele germane, prin urmare cunoasterea doar a limbii franceze sau italiene nu este de ajuns)
-calificare in domeniu obtinuta prin absolvirea cursurilor de asistenta medicala, ingrijitoare batrani la domiciliu, infirmiera sau curs de prim ajutor –Crucea rosie)

Acte necesare:

-carte de identitate
-PASAPORT STRAIN :maghiar sau al unei alte tari vest-europene (ex. german, frantuzesc, italian etc)
-cazier judiciar
-diploma de calificare
-adeverinta medicala de la medicul de familie cu mentiunea "clinic sanatos, nu este in evidenta cu boli cronice, psihice sau dermatologice"

ATENTIE: cetatenii romanii primesc dreptul de munca in Elvetia din 2016, prin urmare, acest anunt se adreseaza cetatenilor cu dubla cetatenie (romano-maghiara, romano-germana etc).

Va rugam nu aplicati la acest job daca nu detineti si un alt pasaport in afara celui romanesc, intrucat nu este posibil sa lucrati legal in Elvetia.

BENEFICII OFERITE

Obţinerea unui contract de muncă pe o perioadă de 3 luni
Cazarea si masă gratuite (asigurate de persoana ingrijita)
Salariu atractiv

Exista, intr-un numar mai mic, locuri de munca si pentru candidatii barbati
Pentru toti candidatii,insa, conditiile de mai sus sunt OBLIGATORII

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de plasare a fortei de munca in strainatate