FIZIOTERAPEUT IN ELVETIA

Personnel International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania Helvetia-Medicum asista in procesul de recrutare:

Clinica privata cu traditie in tratarea bolilor digestive,de nutritie,neurastenie (cu peste 100 de ani de existenta), situata in Glion-sur-Montreux Elvetia).Fondata in 1905, clinica este inconjurata
de un cadru idilic ,care ofera privelisti uimitoare asupra lacului si a Alpilor.Succesul clinicii se datoreaza peisajului atractiv, serviciilor hoteliere de exceptie , imbinate cu servicii inovatoare cum ar fi regimuri alimentare,electroterapie,hidroterapie,terapie cu lumina si bai de aer.

CERINTE

•Sprijin oferit pacientilor spitalizati si celor din ambulatoriu, in principal in procesul de reabilitare neurologica si ortopedica intr-un mediu de lucru exceptional
•Diplomă în fizioterapie
•Specializare pe neurologie(avantaj)
•Cunostiinte medii/ aprofundate ale tehnicilor Bobath,SEP,Perfetti,etc
•Experienta de munca in mediul spitalicesc
•Experienta in neurologie (avantaj)
•Flexibilitate si o buna capacitate de adaptare la mediul nou de munca
•Disponibilitate de a munci independent si de a colabora in cadrul unei echipe de munca
•Simt de raspundere
•Cunostiinte medii/avansate de limba franceza (nivel B2 certificat)

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv
-mediu de lucru placut
-echipa de profesionisti

Companie care are printre domeniile de activitate si recrutarea de personal medical in strainatate.