Asistenti medicali pentru Elvetia

AMG Jobs Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cantoanele in care se vorbeste limba italiana, este IMPOSIBIL de gasit un loc de munca (avand in vedere criza din Italia).

Structuri medicale: private sau publice dar si spitale speciale de batrani.
Sectii / Specializari: Dializa, Hemodializa, Chirurgie, Cardiologie, Cardiochirurgie, Urgente, ATI, Geriatrie, Bloc operator.

CERINTE

• Minim scoala postliceala 3 ani;
• Cunostinte de limba germana la nivelul B2.
• Varsta maxima 50 ani.

Constituie avantaj:
- Experienta si specializarile obtinute;
- Daca ati lucrat minim 3 ani in Italia, Franta, Germania, Austria, Belgia;
- Daca aveti studii superioare.

BENEFICII OFERITE

•salariul: 4400 – 5400 CHF plus sporuri si ore suplimentare (avem incheiate contracte cu venituri anuale intre 47400 si 70200 CHF pe an);
•sprijin pentru incheierea unei locuinte (in unele cazurii se acorda cazare gratuit);
•contract pe o perioada de 3 ani.

AMG Jobs SRL, este autorizata ca agentie de selectie si plasare forta de munca pentru strainatate, servicii de invatamant, servicii de secretariat, traduceri, etc.
95% din activitate este dedicata personalului medical cu studii medii sau superioare (medici si asistenti medicali) care vor sa lucreze in Elvetia, Germania, Franta, Italia.