ASISTENTI MEDICALI ELVETIA

AMG Jobs Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

OFERTA DE MUNCA
pentru ELVETIA

ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI

Retributia lunara intre 4000 si 8000 CHF

Atentie!
Se accepta inclusiv promotia 2014

ELVETIA:
- este tara cu cel mai scazut nivel al somajului (aproape inexistent);
- este tara care ofera cea mai mare stabilitate;
- este tara cu cei mai respectati si respectabili locuitori;
- este tara cu cel mai bun nivel de trai;
- este tara cu cel mai mic TVA;
- este tara cu cel mai mare venit pe cap de locuitor;
Tara CANTOANELOR, Tara NEUTRA,
Tara care nu face parte din U.E.

Tu, ce mai astepti?
Alege sa profesezi /lucrezi in ELVETIA!

Noi si partenerii nostri elvetieni iti oferim
RAPIDITATE, GARANTIE si STABILITATE !

Oferta este valabila pentru cantoanele in care limba oficiala este germana.

In 65% dintre cantoanele elvetiene se vorbeste limba germana.

In cantonul Ticino (limba oficiala italiana) este imposibil de gasit un loc de munca (tinand cont de criza din Italia).

CERINTE

Cerinte:

• Minim scoala postliceala de 3 ani;
• Cunostinte de limba germana la nivelul B2;
• Varsta maxima 50 de ani.

Constituie avantaj:
- Experienta si specializarile obtinute;
- Daca ati lucrat minim 3 ani in Italia, Franta, Germania, Austria, Belgia;
- Daca aveti studii superioare.

ATENTIE : Actele si medierea unui loc de munca poate dura intre 6 si 12 luni.

NU SE INCASEAZA COMISION DE MEDIERE

- Elvetia nu se afla in UE si are conditii stricte si clare de accedere la un permis de munca;
- In Elvetia nu poti lucra cu recunoasterea profesionala obtinuta in alta tara;
- In Elvetia nu poti munci fara permis de munca, Romania si Bulgaria au “cote” separate de celelalte tari din UE;

Avantaje oferite de noi:
- inveti limba germana dupa o metoda verificata care iti permite ca, intr-un termen foarte scurt, sa acumulezi cunostintele necesare desfasurarii activitatii;
- pe toata perioada invatarii limbii, angajatorul iti va urmari capacitatile lingvistice si iti va trasa indicatiile aferente studiului;
- iti vom suplimenta orele de limba germana cu 30%.

BENEFICII OFERITE

Costurile aproximative care sunt in sarcina asistentului medical:

1000 Euro pentru:
- cursuri de limba germana (50 de ore), manuale, CD-uri audio;
- obtinerea eventualelor documente;
- intocmirea, depunerea dosarului si obtinerea certificatului conf. DE 2005/36/CE (taxe legalizare, taxe postale, etc.);
- intocmirea dosarului de recunoastere profesionala (traduceri, legalizari notariale, etc);
- taxele postale pentru trimiterea dosarului de recunoastere profesionala;
- urmarirea dosarului (costuri telefonice, etc.)
- intocmire si traducere CV.

600-1150 CHF
- taxa de recunoastere care se incaseaza de catre Crucea Rosie Elvetiana

700 – 1000 CHF
– cheltuieli cu privire la proba de lucru (transport, cazare si masa pentru maxim 7 zile)

120 CHF
– taxa eliberare permis de munca

500 – 1000 Euro
- posibile cheltuieli neprevazute.

Consideri ca este greu sa obtii un loc de munca in Elvetia?

Nu, nu este greu. Trebuie doar sa-ti doresti cu adevarat !
Daca esti in posesia recunoasterii profesionale de la Crucea Rosie Elvetiana si ai cunostinte de limba germana la nivelul B2, poti sustine proba de munca in 30 de zile.

Mod de aplicare:

Transmiteti urmatoarele:

- CV in limba romana, germana, franceza sau italiana;
- Act de identitate;
- Documente din care rezulta profesia si experienta dv.;
- O fotografie “in picioare”;
- O scrisoare de intentie in care scrieti si o adresa de Skype, plus datele si orele cand puteti fi contactat/a.

AMG Jobs SRL, este autorizata ca agentie de selectie si plasare forta de munca pentru strainatate, servicii de invatamant, servicii de secretariat, traduceri, etc.
95% din activitate este dedicata personalului medical cu studii medii sau superioare (medici si asistenti medicali) care vor sa lucreze in Elvetia, Germania, Franta, Italia.