ASISTENTI MEDICALI ELVETIA

AMG Jobs Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

OFERTA de MUNCA - ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI ELVETIA

Cerinte:
• Minim scoala postliceala de 3 ani;
• Cunostinte de limba germana sau franceza la nivelul B2;
• Varsta maxima 50 de ani.

Atentie!
Se accepta inclusiv promotia 2014

Constituie avantaj:
• Experienta si specializarile obtinute;
• Daca ati lucrat minim 3 ani in Italia, Franta, Germania, Austria, Belgia;
• Daca aveti studii superioare.

ATENTIE : Actele si medierea unui loc de munca pot dura intre 6 si 12 luni.

NU SE INCASEAZA COMISION DE MEDIERE

Avantaje oferite de noi:
• inveti limba germana sau franceza dupa o metoda verificata care iti permite ca, intr-un termen foarte scurt, sa acumulezi cunostintele necesare desfasurarii activitatii;
• pe toata perioada invatarii limbii, angajatorul iti va urmari capacitatile lingvistice si iti va trasa indicatiile aferente studiului;
• iti vom suplimenta orele de limba germana sau franceza cu 30%.

Asistentii medicali generalisti trebuie sa-si suporte singuri (inainte de plecare) cheltuielile cu:

• cursuri de limba germana sau franceza (50 de ore), manuale, CD-uri audio;
• testarea cunostintelor de limba germana sau franceza;
• obtinerea eventualelor documente;
• intocmirea, depunerea dosarului si obtinerea certificatului conf. DE 2005/36/CE (taxe legalizare, taxe postale, etc.);
• intocmirea dosarului de recunoastere profesionala (traduceri, legalizari notariale, etc);
• taxele postale pentru trimiterea dosarului de recunoastere profesionala;
• urmarirea dosarului (costuri telefonice, etc.)
• intocmire si traducere CV.

• taxa de recunoastere care se incaseaza de catre Crucea Rosie Elvetiana

• cheltuieli cu privire la proba de lucru (transport, cazare si masa pentru maxim 7 zile)

• taxa eliberare permis de munca

• posibile cheltuieli neprevazute.

CERINTE

Mod de aplicare:

Transmiteti prin e-mail la adresa contact@amgjobs.eu , urmatoarele:
• CV in limba romana, germana, franceza sau italiana;
• Act de identitate;
• Documente din care rezulta profesia si experienta dv.;
• O fotografie “in picioare”;
• O scrisoare de intentie in care scrieti si o adresa de Skype, plus datele si orele cand puteti fi contactat/a.

BENEFICII OFERITE

Informatiile sunt disponibile si pe www.AMGJobs.eu

AMG Jobs SRL, este autorizata ca agentie de selectie si plasare forta de munca pentru strainatate, servicii de invatamant, servicii de secretariat, traduceri, etc.
95% din activitate este dedicata personalului medical cu studii medii sau superioare (medici si asistenti medicali) care vor sa lucreze in Elvetia, Germania, Franta, Italia.