Job Openings for Senior Doctors and Radiographers in Dubai, UAE

VPL Healthcare

Job expirat

RESPONSABILITATI

VPL Healthcare is a leading recruitment agency dedicated exclusively to the medical and pharmaceutical fields.

VPL Healthcare is currently recruiting Radiographers and Senior Doctors in Family Medicine, Anesthesia, Orthopedics, Neurology, Pediatric Neurology for a private hospital in Dubai, UAE.

CERINTE

Eligibility criteria:
- Good English level
- Minimum 5 years of experience as a specialist doctor
- Minimum 2 years of experience as a radiographer
- Eligible for obtaining the license to practice in UAE

BENEFICII OFERITE

Benefits:
- Very attractive salary (the salary is free of tax)
- Free accommodation
- Free flight ticket
- Financial support in obtaining the license to practice in UAE
- Support in obtaining the employment visa
- Daily transport to and from the hospital

VPL Healthcare este o companie care furnizează servicii de asistență și recrutare de personal în domeniul medical și farmaceutic, atât în sectorul public, cât și în cel privat. Rețeaua noastră de clienți include companii de succes din industria de sănătate în cadrul Comunității Europene și a Orientului Mijlociu.