Fashion-Retail Assistant/ Sales Associate/ Store Manager in Dubai

EUROLIFE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ai o pasiune pentru fashion?

Iti doresti sa lucrezi in domeniul Retail?

Eurolife Consulting recruteaza personal pentru pentru cel mai mare grup din domeniul Retail-Fashion in Dubai (Emiratele Arabe).

Aplicati acum pentru cele mai bune locuri de munca din Orientul Mijlociu!

Responsabilitati:

- Intampinarea clientilor si asistarea acestora in vederea selectarii articolelor vestimentare
- Se asigura ca toate articolele sunt expuse cu scopul de a atrage clienti si in conformitate cu standardele magazinului
- Lucreaza eficient cu POS si sistemul de facturare
- Calculeaza numerarul la inceputul, in timpul si la finalizarea turelor
- Proceseaza platile efectuate cu numerar, card, voucher
- Emite corect chitante, rambursari, rest catre clienti
- Convinge privitorii - "window shoppers" - sa devina clienti
- Promoveaza programele de loialitate ale magazinului
- Vigilenta in ceea ce priveste securitatea in timpul programului de lucru
- Flexibilitate pentru efectuare ore suplimentare in timpul sezonului de reduceri
- Inregistrarea inventarului intern/ extern si mentinerea raportului intocmai
- Este in pas cu noutatile brand-urilor grupului pentru a realiza vanzare sugestiva

CERINTE

Cerinte /Candidatul ideal:

- Varsta: 20 - 37 ani
- Cunostinte medii/avansate de limba engleza (reprezinta avantaj cunoasterea si altor limbi straine)
- Experienta obligatorie in domeniul fashion-retail cel putin 2 ani
- Bune abilitati de comunicare
- Orientat catre client
- La curent cu noutatile din domeniul fashion
- Abilitati de vanzare si lucru cu casa de marcat
- Cunostinte vestimentare de baza
- Organizare si entuziasm
- Multi-tasking
- Spirit de echipa

Pentru pozitia de Store Manager:

- Indrumarea personalului din magazin spre indeplinirea target-ului zilnic/ saptamanal/ lunar
- Implementarea procedurilor operationale si asigurarea respectarii standardelor de catre angajati
- Aplicarea tehnicilor creative de depasire a target-ului locatiei
- Realizarea bilantului in mod regulat si solutionarea eventualelor discrepante
- Administrare de personal (zile lucrate, concediu, etc.)
- Mentinerea standardelor magazinului
- Supravegherea magazinului si raportarea catre managerul zonal cu privire la statusul angajatilor si a articolelor comercializate

BENEFICII OFERITE

Conditii de salarizare :

* Intre 3500 si 7000 AED (700 - 1.400 Euro) in functie de post
* Bilet de avion oferit de angajator
* Cazarea este asigurata gratuit in primele 2 saptamani, timp in care candidatul trebuie sa caute cazare permanenta, fiind asistat de catre angajator
* Procesarea gratuita a documentelor in vederea obtinerii permisului de sedere si de munca
* Transport pana si de la locul de munca asigurat de angajator

- Se efectueaza in medie 54 ore lucru/saptamana
- Durata contractului de munca 24 luni (se poate prelungi cu acordul partilor)
- Timp de lucru: 8 ore minim/ zi in schimburi
- Ore suplimentare platite
- Concediu 30 zile/ an inclusiv sarbatori

AGENTIE DE SELECTIE SI PLASARE FORTA DE MUNCA ACREDITATA DE ITM

Cei care aplica pentru aceste posturi vor primi raspuns in cel mai scurt timp iar candidatii compatibili vor fi programati la interviu in Bucuresti.

Ne puteti contacta si dumneavoastra la:

Tel:0213108369 / 0213108370
0722925341 ;0747911614
Tel/ Fax: 0213108370
sau email : contact@eurolife-consulting.ro