CURIER AUTO / SOFER - DROBETA TURNU SEVERIN

Job expirat

CURIERO
Posturi disponibile
1
Domeniu
Distributie
Logistica
Serviciu Clienti
Transport
Nivel experienta
1 - 2 ani
Tip contract
Full-time
Nivel studii
Liceu
Nivel salarial
Confidential
Localitate
Drobeta Turnu Severin
Tara
ROMANIA
Valabilitate
15-07-2008 : 21-07-2008
0
Numar de aplicatii
5

Responsabilitati

- Preluarea si livrarea catre/de la clientii Curiero in limitele de timp agreate;
- Inregistarea cu acuratete si verificarea tuturor detaliilor expedierii, pregatirea si completarea documentelor de transport;
- Oferirea de informatii clientilor Curiero cu privire la serviciile companiei;
- Realizarea raportului zilnic de activitate
- Informatii suplimentare

- RELATII LA TELEFON 0728.818.500

Cerinte

- Studii medii;
- Permis auto cat. B, eventual C;
- Experienta in curierat, vanzari, distributie birotica/ papetarie constituie avantaj.

Beneficii Oferite

- Salariu motivant conform grilei Curiero;
- Telefon de serviciu;
- Reale posibilitati de promovare

Descrierea firmei

CINE ESTE CURIERO?

Curiero activeaza pe piata de curierat intern in sistem door-to-door din 2003.

Este o companie in plina dezvoltare care in cei 3 ani de activitate a reusit sa ajunga in primele 3 firme de curierat din Romania.
Serviciile oferite includ: curierat national in sistem door-to door cu livrare in 24 h, servicii postale, cargo si de curierat rapid local (in Bucuresti si in cateva localitati importante din tara).

Curiero dispune de o retea de 74 de agentii ¿n marile orase din tara, de un parc auto adaptat nevoilor de transport si de o structura a rutelor si a depozitelor inovatoare pentru Rom¿nia.

Prin toate demersurile sale, Curiero incearca sa obtina excelenta in procesele interne si serviciile oferite.

CURIERO Oriunde in tara la timp