Consultant Asigurari - Broker

CREST ASIG - BROKER DE ASIGURARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea de potentiali clienti;
- Colectarea de informatii de la clienti, analiza si evaluarea nevoilor, a profilului de risc;
- Analiza si selectia celor mai potrivite oferte de asigurare pentru client, la cel mai bun pret;
- Consilierea clientilor cu privire la gestionarea riscurilor si asistenta in rezolvarea daunelor;
- Construirea si mentinerea relatiilor cu clientii;
- Colectarea primelor de asigurare.

CERINTE

- Abilitati de comunicare scrisa, verbala si interpersonala;
- Abilitatea de consiliere si de negociere;
- Abilitatea de a dezvolta relatii pe termen lung;
- Capacitatea de a gestiona eficient timpul;
- Atentie la detalii;
- Persoana dinamica, ambitioasa, dornica sa lucreze in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniul serviciilor financiare;
- Portofoliu extins de asigurari (viata, locuinte, RCA, CASCO, calatorii in strainatate, sanatate) de la cele mai prestigioase companii de asigurare din piata;
- Suportul unei echipe profesioniste;
- Solutii software pentru ofertare, emitere polite si gestionarea activitatii;
- Sistem de Compensare, Beneficii, Recunoastere si Crestere Profesionala;
- Un mediu de lucru motivant si performant;
- Acces la programe de pregatire profesionala cu traineri certificati LIMRA;
- Certificare LIMRA - "Professional Financial Advisor";
- Program flexibil de lucru.

Cu NOI puteti intermedia toate tipurile de asigurari de la orice societate de Asigurari Din Romania !