Sofer Profesionist pe comunitate

SC GNV CARGO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Transportul de marfuri pe rute internationale si intracomunitare, cu sisteme autotractor+semiremorca cu MTMA 40 to, conform instructiunilor primite de la dispecerat. Rutele sunt Franta-Anglia si retur.
- comunicarea permanenta cu dispeceratul privind desfasurarea transportului si evenutale incidente.
- respectarea timpilor legali de lucru conform normelor AETR (regulamentului CE561/2006) si a orelor de prezentare la incarcare, respectiv livrare.

CERINTE

Atestat sofer profesionist transport marfa [C, E];
- Card pentru tahograf digital;
- aviz medical si psihologic valabil
- minim 2 ani experienta in conducerea autovehiculelor articulate cu MTMA 40 to, in trafic intern si international;
- Cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;
- Disponibilitate de lucru in Europa de Vest pentru perioade de timp intre 4 – 8 saptamani (transport intracomunitar).

Constituie un avantaj mare cunoasterea unei limbi de circulatie internationala la nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare fixa tara + diurna deplasare, lunar/trimestrial bonusuri doar pentru performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

transport international