Responsabil Lean

MANPOWER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower recruteaza pentru o companie din judetul Hunedoara un Responsabil Lean:

- piloteaza si coordoneaza activitatile de imbunatatire continua identificate in cadrul proiectelor Lean;
- defineste, pune in practica si urmareste respectarea sistemelor Lean;
- anima demersul Lean (5S, SMEAD, QRQC, Kanban, santier Kaizen);
- coordoneaza planurile de imbunatatire continua;
- auditeaza zilnic atelierele si verifica respectarea standardelor stabilite;
- informeaza conducerea asupra subiectelor Lean;
- stabileste obiective ambitioase si urmareste atingerea acestora;
- incurajeaza si declanseaza schimbarea;
- se implica in proiecte de inovare si cauta idei de progresare.

CERINTE

- studii superioare - preferabil inginerie;
- experienta in productie, calitate, logistica de minim 2 ani;
- experienta in procese Lean;
- formare in domeniul Lean, Kaizen - reprezinta avantaj;
- cunostinte de limba engleza sau franceza la nivel avansat;
- intelegerea constrangerilor industriale;
- capacitatea de a transmite acurat informatii;
- persoana integra, orientata spre obiective si capabila sa ia decizii.

BENEFICII OFERITE

- contracte de munca pe durata nedeterminata;
- salariu motivant;
- tichete de masa;
- prime de: Paste, Craciun, Ziua Societatii, Vacanta.

ManpowerGroup este recunoscut la nivel mondial ca fiind lider in servicii inovatoare cu forta de munca. Expertiza noastra si experienta pe diverse domenii de activitate ne permit sa previzionam pulsul schimbarilor de pe piata muncii si sa actionam la timp in beneficiul partenerilor nostri.
Suntem proactivi oferind candidatilor si clientilor nostri servicii competitive, ajutandu-i sa castige in Lumea muncii Contemporane.
ManpowerGroup este prezent in Romania din 2003, avand deschise pana in prezent 12 agentii in 9 orase (Bucuresti, Timisoara, Brasov, Cluj, Iasi, Ploiesti, Craiova, Pitesti si Sibiu).
Compania este specializata in: plasare de forta de munca permanenta si pe baza de contract, munca temporara, payroll, gestiune si administrare de contracte, externalizare, evaluare si selectie, formare, consiliere de cariera, precum si servicii de consultanta pe probleme organizationale.
ManpowerGroup Romania este lider in furnizarea de solutii inovatoare cu forta de munca, creand si oferind solutii de mare impact ce permit clientilor sai sa isi sporeasca competitivitatea pe piata si sa isi atinga obiectivele de business. Resursele detinute, clientii internationali si reputatia dobandita, atrag candidati talentati, cu un nivel de educatie ridicat si profesionisti cu o experienta vasta in domeniul in care activeaza.