Reprezentant Tehnic Vanzari

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder in colaborare cu clientul sau, companie din domeniul comercializarii materialelor destinate lucrarilor de alimentare cu apa potabila si gaz sunt in cautarea unui Reprezentant Tehnic Vanzari:

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
- Prospectarea pietei si ofertarea potentialilor clienti.
- Consilierea clientilor(atat persoane fizice ,cat si juridice) prin intermediul telefonului,e-mailului sau la sediul firmei.
- Ofertarea clientilor prin: telefon,e-mail,fax sau direct in sediul firmei.
- Preluarea comenzilor si livrarea acestora catre beneficiari.
- Informarea clientiilor cu privire la termenele de plata, oferte si recuperarea debitelor de la acestia.
- Intocmirea rapoartelor de vanzari, ofertelor, facturilor, chitantelor/bonurilor fiscale.
- Preluarea si receptia marfii de la furnizori.

CERINTE

- Absolvent studii superioare sau medii din domeniul tehnic;
- Experienta de 4 – 5 ani in Vanzari Tehnice;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Posesor carnet de conducere cat. B;
- Cunostinte temeinice in domeniul tehnic.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).