Referent specialitate financiar-contabilitate

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

* inregistrarea cronologica, sistematica si corecta in programul de contabilitate a documentelorfinanciar-contabile
* incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli conform legislatiei in vigoare avand in vedere specificul activitatii societatii
* cash managementul societatii
* gestiunea stocurilor
* contabilitate primara
* asigura suport operational si administrativ contabilului sef in pregatirea raportarilor lunare si la pregatirea inchiderii lunare
* intocmeste si prezinta situatia economic-financiara a societatii

CERINTE

Candidatul ideal:
* experienta in domeniul financiar-contabilitate: min. 2 ani
* persoana organizata cu abilitati de organizare, sistematizare si prioritizare
* capacitate de asimilare si procesare a informatiilor
* cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscale
* cunostinte foarte bune de operare in MS Office(Excel)
* capacitate de analiza si interpretare a datelor financiar-contabile in vederea raportarii catre managementul firmei

BENEFICII OFERITE

Pentru informatii suplimentare, va asteptam cu drag, sa ne contactati la numarul de telefon: 0746.152.318