Inginer Industrializare - sectia Montaj

MANPOWER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Manpower recruteaza un Inginer Industrializare in Orastie, Hunedoara.

- participa la implementarea proiectelor industriale;
- propune solutii tehnice si organizatorice pentru demararea proiectelor in productie;
- coordoneaza actiunile pentru securizarea demarajului in productie (pe parte de metode de fabricatie, calitate, logistica).
- defineste, califica si instaleaza mijloacele de fabricatie specifice;
- pune in aplicare si monitorizeaza calitatea dosarelor tehnice;
- propunerea solutii pentru reducerea costurilor de productie, fara a afecta performanta, valoarea si calitatea;
- asigura urmarirea proiectelor pana la demararea in productia de serie;
- piloteaza fazele de pre-serie si demarajul in serie;
- colaborareaza pe proiecte de imbunatatire continua cu departamentul de industrializare-Franta si cu atelierele conexe din cadrul societatii.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic;
- minim 2 ani experienta in productie si industrializare;
- competente in domeniul mecanic;
- cunostinte de limba franceza la nivel minim mediu (B2), limba engleza nivel avansat;
- cunostinte de norme de calitate;
- intelegerea proceselor industriale;
- orientare spre rezultate operationale;
- spirit de echipa si participare la eficienta echipei;
- capacitatea de a declansa si incuraja schimbarea.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- tichete de masa
- prime: Paste, Craciun, ziua societatii, vacanta

- angajare pe perioada nedeterminata

ManpowerGroup este recunoscut la nivel mondial ca fiind lider in servicii inovatoare cu forta de munca. Expertiza noastra si experienta pe diverse domenii de activitate ne permit sa previzionam pulsul schimbarilor de pe piata muncii si sa actionam la timp in beneficiul partenerilor nostri.
Suntem proactivi oferind candidatilor si clientilor nostri servicii competitive, ajutandu-i sa castige in Lumea muncii Contemporane.
ManpowerGroup este prezent in Romania din 2003, avand deschise pana in prezent 12 agentii in 9 orase (Bucuresti, Timisoara, Brasov, Cluj, Iasi, Ploiesti, Craiova, Pitesti si Sibiu).
Compania este specializata in: plasare de forta de munca permanenta si pe baza de contract, munca temporara, payroll, gestiune si administrare de contracte, externalizare, evaluare si selectie, formare, consiliere de cariera, precum si servicii de consultanta pe probleme organizationale.
ManpowerGroup Romania este lider in furnizarea de solutii inovatoare cu forta de munca, creand si oferind solutii de mare impact ce permit clientilor sai sa isi sporeasca competitivitatea pe piata si sa isi atinga obiectivele de business. Resursele detinute, clientii internationali si reputatia dobandita, atrag candidati talentati, cu un nivel de educatie ridicat si profesionisti cu o experienta vasta in domeniul in care activeaza.