Consilier vanzari

TBI CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care este rolul noului nostru coleg:

- Sa gestioneze si sa dezvolte relatii tip win/win cu clientii din regiunea desemnata, cu scopul de a creste vanzarile companiei;
- Sa sustina crestea / mentinerea cotei de piata prin atingerea obiectivelor TBI Credit si sa asigure o experienta bazata pe incredere si parteneriat;
- Sa promoveze produsele si serviciile financiare ale TBI Credit destinate persoanelor fizice;
- Sa prospecteze piata in vederea identificarii si atragerii potentialilor clienti;
- Sa efectueze toate activitatile legate de instrumentarea dosarelor de credit;
- Sa participe activ la realizarea target-ului de vanzari si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei;
- Natura jobului presupune cu preponderenta munca de teren.

CERINTE

Cum ar trebui sa fie noul nostru coleg:
- Sa aiba studii medii/superioare
- Experienta in sectorul financiar/bancar/asigurari reprezinta un avantaj;
- Sa aiba experienta in relationarea cu clientii;
- Sa detina bune abilitati de comunicare, organizare, analiza si sinteza;
- Sa stie sa valorifice oportunitatile de vanzare;
- Sa fie o persoana flexibila, serioasa, motivata de rezultate.
- Sa stie sa imbine lucrul in echipa cu atingerea obiectivelor individuale.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si bounusuri in functie de performante. Training-uri periodice de vanzari.

DESCRIEREA FIRMEI

TBI Credit pentru maine

Prezentă în România din 2002, TBI Credit face parte din grupul financiar olandez TBIH Financial Service Group, unul dintre principalii operatori ai pietei financiare din Europa Centrala si de Est. Fiind o prezenta semnificativa pe piata de leasing din Romania, TBI Credit ofera servicii financiare de inalta calitate si dispune de o retea proprie de sucursale in cele mai importante regiuni ale tarii. Avand o echipă cu o bogată experienţă în operaţiuni de leasing la conducerea firmei, TBI Credit a reusit sa construiasca parteneriate strategice cu furnizorii, societati de asigurare şi băncile, cu scopul de a oferi un pachet complet de servicii. In TBI Credit dorim sa cream parteneriate puternice cu angajatii nostri, intrucat consideram ca reprezinta cea mai importanta resursa a noastra; punem pret pe creativitate, inovatie si dinamism. Cautam persoane care au o gandire inovativa, ofera perspective unice si gasesc solutii ingenioase pentru clientii nostri.